ALFA


Reproduktorové soustavy ALFA s produkční dílny společnosti SYMBIO Design se původně měly stát pouze jakýmsi zajímavým výtvarným objektem pro hudbymilovné nadšence a pro designově neotřelé věci. Ovšem po výrobě a doladění již původního prototypu (tehdy s odlišným osazením a kmitočtovou výhybkou), našich vlastních poslechových testech, ohlasů našich kamarádů a nakonec i velmi příznivých ohlasech po absolvování několika výstav doma i v zahraničí, jsme se rozhodli zcela přepracovat původní technický design ALFY k dalšímu zdokonalení zvukového projevu. Výběr materiálů, tvar ozvučnice a technologie výroby dodává soustavě vlastnosti jen těžko dosažitelné u běžných reproduktorových soustav se „skříňovou“ ozvučnici vyráběných běžnou technologii a obvyklých materiálů jako dřevotříska nebo MDF. Především se jedná o tuhost ozvučnice a její odolnost vůči přenosu nežádoucích rezonancí ostěním, které ruku v ruce spolupracují s naprosto minimální plochou „čelní stěny“ (aerodynamického) organického tvaru. Rezonance ostění a odrazy vznikající na ploše čelní stěny soustav konvenčního tvaru nepříznivě ovlivňují realistickou barvu zvuku akustických nástrojů a hlasů a ubírají na přesnosti prostorového podání virtuální zvukové scény a samozřejmě zaostření a lokalizaci jednotlivých hráčů a zpěváku.

Základem designu reproduktorové soustavy je ozvučnice vyrobená z vrstveného laminátu (kompozitu), stejně tak, jako bassreflexový nátrubek, jenž po dokončení výrobního procesu stává nedílnou součástí ozvučnice. Tvar vyústění BR nátrubku navíc zamezuje vzniku turbulencí při proudění vzduchu nátrubkem při poslechu hudby vyšší hlasitosti, které často nepříznivě ovlivňují zvukový charakter soustav a vnášejí do projevu rušivé zvuky. Reproduktorové soustavy jsou osazeny originálními měniči SEAS. Kmitočtové výhybky jsou postaveny na zákaznických tištěných spojích s použitím vysoce kvalitních polypropylenových kondenzátorů a cívek se vzduchovým jádrem. Veškeré kovové díly jsou bez výjimky vyrobeny soustružením nebo frézováním z masivního duralu. Výrobní proces je dokončen leštěním každého dílu. Interní kabeláž je provedena prostřednictvím High End kabeláže od švédské firmy Supra. Na veškeré pájené spoje používáme pájku WBT s vysokým obsahem stříbra. Na šroubové spoje používáme zásadně nerezový nebo brynýrovaný spojovací materiál. Tlumení vnitřního prostoru zajišťují pláty polyesterového rouna a syntetický materiál fonofoam jenž je aplikován do bezprostředního okolí středo-basového reproduktoru.

Nekompromisní design ozvučnice a precizní návrh vyhybky tvoří dvoupásmové reproduktorové soustavy s vynikajícími technickými parametry. Závěrečné odladění soustav v akustiky upraveném poslechovém studiu přiznávají reproduktorové soustavě energický, sebevědomý, ale zároveň elegantní zvuk a nenásilný projev s velmi vyrovnanou frekvenční charakteristikou.

Instalace reproduktorové soustavy ALFA je velmi flexibilní.

 

menu-page